Coinbase O Meme Coin’e Liste Müjdesini Verdi: Fiyat Sıçradı!

Kripto para piyasası haftanın yorgunluğunu üzerinde atıyor. 60 bin doların altını ziyaret ettikten sonra Bitcoin yeni bir yükseliş hamlesi yaptı. Lider kripto paranın bu hamlesi piyasanın geri kalanında da olumlu tepki verdi. Piyasa atmosferi pozitif sinyaller verirken önde gelen kripto borsası Coinbase, Solana tabanlı bir meme coin’e vadeli işlem müjdesini verdi. Piyasadaki toparlanmanın da etkisiyle meme coin fiyatı artmaya başladı.

Coinbase International WIF sürekli sözleşmesini başlatacak!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Solana tabanlı meme coin’ler bu yıla damga vurdu. Özellikle şapkalı Dogecoin olarak tanıdığımız dogwifhat (WIF) patlayıcı yükselişlerle dikkatleri üzerine çekti. Bunun ardından da bir çok büyük borsa WIF’i listesine dahil etti. Bunlardan birisi de önde gelen kripto borsası Coinbase’di. Son bir gelişmede Coinbase, Coinbase International Exchange ve Coinbase Advanced’de Dogwifhat (WIF) kalıcı sözleşmeleri için destek ekleyeceğini duyurdu. Borsa WIF-PERP işlem paritesini, 25 Nisan TSİ 12:30’da veya sonrasında başlatacak. Bu bağlamda Coinbase, şu duyuruyu yaptı:

CoinbaseIntExch, Coinbase International Exchange ve Coinbase Advanced’de dogwifhat sürekli vadeli işlemleri için destek ekleyecektir. WIF-PERP’imizin açılışı 25 Nisan 2024 tarihinde TSİ 12:30’da veya sonrasında başlayacaktır.

WIF fiyatı piyasadaki toparlanmanın da etkisiyle yükselişe geçti. Coinbase vadeli işlem müjdesi de ise bu yükselişe destek oldu. Meme coin’i gün içinde düştüğü 2,26 dolar seviyesinden 2,65 dolara bir sıçrama yaptı. Yükselişinden sonra WIF hafif irtifa kaybetse de bu seviyelere yakın işlem görmeye devam ediyor. Yazı sırasında WIF fiyatı, günlük bazda %9’un üzerinde artışla 2, 59 dolar seviyesinde seyrediyordu. Bununla birlikte tokenin işlem hacmi %6’lık bir düşüş kaydetti.

WIF günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Popüler analist, WIF’ten yükseliş hamlesi bekliyor!

Bluntz takma adlı analist, WIF’in hafta sonu 1,89 dolar civarına düştüğünde yerel bir dip yapmış olabileceğini söylüyor. Analist, WIF’in son fiyat hareketinin yukarı yönlü bir hareketin geldiğini gösterdiğini belirtiyor. Bu doğrultuda analist, “Ve işte, düşük seviyelerden güzel bir beş dalga yükseliş ve bir ABC de var. Bence WIF burada iyi görünüyor. Şapkalar geri takıldı.” diyor.

Kaynak: Bluntz

Memecoin’ler Bitcoin halving’e nasıl tepki veriyor?

Bitcoin’in halving etkinliği için artık geri sayım başladı. Birkaç gündür jeopolitik ve makroekonomik faktörler nedeniyle yatırımcıların duyarlılığı azaldı. Bu yüzden, meme coin’ler de derin kayıplar gördü. Genel olarak, kripto piyasasındaki satışlar, meme coin gibi yüksek riskli varlıkları olumsuz etkiledi.

Bu yıl meme-coin çılgınlığı, topluluktan gelen daha geniş bir ralli ile tokenleri çatının üzerine itti. Bu durum, varlık için tüm zamanların en yüksek seviyelerine yol açan Bitcoin ETF‘lerinin onaylanması ve fon girişi ile teşvik edildi. Meme coin’ler genel piyasa duyarlılığı ile sık sık sıçradığı için traderlar daha fazla kazanç için yarılanmaya doğru baktı. Halving’in hemen öncesine kripto varlıklardan tutarlı çıkışlar azalsa da meme-coin’ler zemin kaybetmeye devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir